Turnaj rodinných družsetv

31.05.2014 11:14

V pátek 30. května 2014  byla tělocvična ZŠ plná sportovců různých věkových kategorií a různého pohlaví.  Konal se zde, ku příležitosti MDD, turnaj rodinných týmů ve stolním tenisu.

Celkem se sešlo 13 družstev, která nejdříve hrála ve 4 skupinách. Nejlepší první dva týmy z každé skupiny postoupily do boje o medailová umístění, ostatní družstva hrála o 9. až 13. místo. Každé družstvo bylo složeno z dítěte a jednoho z rodičů. K zápasům nastoupilo 9 tatínků a 4 maminky. Bodování bylo nezvyklé. Za vítězství dítěte se započítaly 2 body, vyhrál-li některý z rodičů, započítal se družstvu 1 bod. Hrály děti proti dětem a rodičové proti sobě.

Putovní pohár do svého vlastnictví na jeden rok vybojovala rodina Janouškova (syn + tatínek).

Druhé místo získali Svobodovi (syn + tatínek) a

na třetím místě skončila rodina Dohnálkova (syn + maminka).

Co říci závěrem. Vyhráli všichni, protože využili nejen toto páteční odpoledne ke sportování. Děti trénují 2x týdně a většina rodičů se na tento turnaj také společně se svými ratolestmi připravovala.

Odměnu ke svému svátku obdržely děti. Občerstvení bylo připraveno pro všechny přítomné.